Зустріч у Городку в межах програми «Ти як?»

У Городоцькій громаді відбувся Національний день спільнодії ініціативи «Ти як?». Захід проходив у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

24 червня до Городка приїхали представники пілотних громад Хмельницької області, які долучені до реалізації програми «Ти як?». За словами національної координаторки Всеукраїнської програми у Хмельницькій області Інни Кукал, у регіоні триває третя хвиля впровадження програми, до якої залучені п’ять пілотних територіальних громад.

Зустріч у межах програми «Ти як?»Наталія Попович
Зустріч у межах програми «Ти як?»Наталія Попович
Зустріч у межах програми «Ти як?»Наталія Попович
Зустріч у межах програми «Ти як?»Наталія Попович
Зустріч у межах програми «Ти як?»Наталія Попович
Зустріч у межах програми «Ти як?»Наталія Попович
Зустріч у межах програми «Ти як?»Наталія Попович

— Мета зустрічі — обмін досвідом, знайомство з місцевими сервісами психосоціальної підтримки та напрацюваннями громади у сфері ментального здоров’я. Сьогодні Городоцька територіальна громада ділилася своїм досвідом, своїми послугами психосоціальної підтримки, які є в громаді, маршрутами перенаправлення між різними сферами, що надають підтримку людям, — зазначила Інна Кукал.

Хто приїхав

Того дня Городоцька громада приймала представників Нетішинської, Ізяславської, Меджибізької та Дунаєвецької територіальних громад. Для гостей такий візит став можливістю побачити, як на місцевому рівні можуть поєднуватися різні напрями підтримки — соціальна, психологічна, медична, ветеранська та реабілітаційна допомога.

Зустріч у Секторі підтримкиЗустріч у Секторі підтримки ветеранівФото: Городок.CityАвтор: Наталія Попович

— Ми приїхали в межах обміну досвідом, тому що розуміємо, наскільки важливим сьогодні є розвиток соціальних сервісів і сервісів підтримки для мешканців громади. Хотілося б побачити досвід колег у розвитку підтримки жителів, ветеранів, сервісів психоемоційної стійкості і взяти щось корисне для себе, — сказала заступниця начальника управління соціальної та ветеранської політики виконавчого комітету Нетішинської міської ради Тетяна Янюк.

Учасники відвідали Центр життєстійкості, ветеранський простір, лікарню, Центр надання соціальних послуг, Центр реабілітації, а також інші сервіси громади. Як підкреслила представниця Дунаєвецької громади, підтримка ментального здоров’я має бути доступною не лише в окремому кабінеті чи установі.

— Ментальне здоров’я є частиною стійкості громади, її витривалості і можливості вистояти. Я приїхала ознайомитися з сервісами Городоцької громади, порівняти їх із можливостями нашої громади, щоб потім створити доступний маршрут перенаправлення пацієнтів у сфері ментального здоров’я, — зазначила Оксана Матвієва, лікарка-психіатр Центру ментального здоров’я Дунаєвецької багатопрофільної лікарні.

Зустріч у Городоцькій міській лікарніЗустріч у Городоцькій міській лікарніФото: Городок.CityАвтор: Наталія Попович

Окремо під час зустрічі говорили про роль консультанта програми «Ти як?» у громаді. Такий фахівець допомагає людям зорієнтуватися в наявних сервісах, а установам — краще взаємодіяти між собою. Йдеться не лише про надання первинної підтримки, а й про створення зрозумілих маршрутів перенаправлення людини до потрібної послуги.

— Для мене і життєстійкість, і програма «Ти як?» — це більше, ніж робота. Це вже стиль життя. Я сама є внутрішньо переміщеною особою і, як ніхто, розумію важливість цієї підтримки. У свій час я її отримала, а тепер можу надавати її іншим людям у громаді, — підкреслила консультантка програми у Городоцькій громаді Ольга Присяжнюк.

Зустріч у Центрі життєстійкостіЗустріч у Центрі життєстійкостіФото: Городок.CityАвтор: Наталія Попович

Не лише обмін досвідом

Як розповіла представниця Городоцької громади Ольга Бистрицька, громада не лише приймає такі візити, а й сама долучається до обміну досвідом в інших громадах.

— Ми маємо чим поділитися і завжди раді приймати гостей з інших громад. Це дає можливість побачити, що можна посилити у власній роботі, і водночас поділитися тим, що вже вдалося реалізувати, — зазначила Ольга Бистрицька.

Представниця Ізяславської громади Світлана Косовська також підкреслила, що такі візити — це не про порівняння громад, а про взаємний обмін досвідом.

— Кожна громада унікальна, у кожної є свої особливості та ресурси. Городоцька громада має досвід, яким може поділитися. А ми також маємо напрацювання, які згодом могли б бути корисними іншим, — сказала Світлана Косовська.

До слова, у Городоцькій громаді вже відбулося кілька Днів спільнодії. Теми заходів стосувалися підтримки під час складання НМТ, самодопомоги, турботи про себе, професійного вигорання, комунікації з військовими та інших актуальних питань. Цього разу День спільнодії став нагодою показати власні напрацювання, а для представників інших громад — побачити практичні рішення, які можна адаптувати у себе.

Фото: Городок.CityАвтор: Наталія Попович

Читайте нас в Google News.Клац на Підписатися